A 37. Túlélőverseny térképei
A csapatok mindkét kategóriában, csapatonként egy csillagtérképet és a további tájékozodást segítendő a csillagtérkép egyes részleteit kinagyítva ábrázoló térképlapokat (NAGYHALÁL 8db A5, kishalál 4db A5) kaptak, melynek hátterében az Univerzum szövetének finomszerkezete is felismerhető volt.
A kishalál kategória a csillagtérképén 60db csillagot ábrázoltunk, melyek 10db csillagképet alkottak. A csillagképek torzítás mentesen 1:1 méretarányban a térkép köré lettek elhelyezve. Sajnálatos módon a hullámzó gravitációs mezők az egyes csillagképeket a térképen egymásba csúsztatták. Hogy segítsük a megtalálásukat, csillagképenként egy-egy csillagukat pirossal jelöltünk meg. Ezek a csillagok a térképen is piros színnel jelentek meg. A csillagtérképen a 0h a valós északi iránnyal esett egybe. A kishalál befutója az egyik térképlap szupernova robbanásánál volt.
kishalál - Csillagtérkép
kishalál - 1. térképlap
kishalál - 2. térképlap
A NAGYHALÁL kategória csillagtérképe 129db csillagból állt. Ebből 60db (ugyanazok mint a kishalál csillagai csak más névvel és más csillagképekben) a csillagtérkép központi részen volt feltüntetve. Hasonlóan a kishalálhoz ez a 60db csillag is 10db csillagképet alkotott. A csillagképeket itt is torzítás mentesen, de felére kicsinyítve helyeztük el a térkép körül. Sajnálatos módon itt is a hullámzó gravitációs mezők az egyes csillagképeket egymásba csúsztatták. NAGYHALÁL kategóriában 10db helyett csak 3db csillagkép felismerését segítő csillag volt megjelölve. A még hiányzó 69db csillag a központi rész körül egy gyűrűn helyezkedett el a láthatár alatt. Ezekhez a csillagokhoz a csillagkapukon keresztül lehetett eljutni. Minden belső csillagképhez tartozott egy külső csillagkép. A belső csillagképek egy-egy csillaga volt a kapu, ha ott a csapatok jól válaszoltak a terepponti kérdésre, akkor minden külső csillagképhez kaptak két referencia csillagot (görög betükkel jelöltünk), amelyek segítségével rá tudták helyezni a csillagtérképre a láthatár alatti csillagképeket. A láthatár alatti csillagképek is torzítás mentesek, 1:1 méretarányúak voltak. A csillagtérkép 4h-jánál volt a valós észak.
NAGYHALÁL - Csillagtérkép
NAGYHALÁL - Csillagképek a láthatár alatt 1. lap
NAGYHALÁL - Csillagképek a láthatár alatt 2. lap
NAGYHALÁL - 1. térképlap
NAGYHALÁL - 2. térképlap
NAGYHALÁL - 3. térképlap
NAGYHALÁL - 4. térképlap
NAGYHALÁL - Csillagkapuk
Térképek használatának rövid ismertetése
csillagképek beazonosítása a csillagtérképen -> csillagok nevei adódtak
csillagok átmásolása a kapott térképlapokra
térképlapok betájolása (a terep mely részeit ábrázolják)
térképlapokról a csillagok átmásolása a turistatérképre (opcionális)
továbbiakban csak NAGYHALÁL
csillagkapuk meglátogatása, referencia csillagok neveinek (görög betűs) megszerzése
csillagkép ráillesztése a csillagtérképre a referencia csillagok segítségével
csillagok átmásolása a kapott térképlapokra
További érdekességek
kishalál - csillagok
kishalál - csillagképek a csillagtérképen
kishalál - Tereppont lista csillagos (gpx)
NAGYHALÁL - csillagok
NAGYHALÁL - csillagképek a csillagtérképen
NAGYHALÁL - csillagképek a csillagtérképen háttérrel
NAGYHALÁL - Tereppont lista csillagos (gpx)
|