A Harmincnyolcadik Túlélőverseny térképei és térképötletei
Az induláskor a csapatok kategóriánként 4 db A4-es méretű térképlapot kaptak, amik egy domborzati térképen ábrázolták az összes tereppontot. Bizonyos tereppontokat kis ikonok jelöltek, ezek helye pontosan ismert volt, de a számuk (azonosítójuk) nem. Más tereppontokat kis kép jelölt (a tereppont átnézeti képe) ami alapján jól azonosíthatók voltak a feladatfüzetben - itt azonban a pontos helyük nem volt ismert (mert a kép alatt bárhol lehettek).
A Kishalál kategória versenytérképei
A Terep északnyugati része
A Terep délnyugati része
A Terep északkeleti része
A Terep délkeleti része
A Nagyhalál kategória versenytérképei
A Terep északnyugati része
A Terep délnyugati része
A Terep északkeleti része
A Terep délkeleti része
A két kategória térképe abban különbözött, hogy a Kishalálé a vízrajzot, turistautakat és műutakat is tartalmazta, a Nagyhalál térképén a tereppontokon kívül csak a szintvonalak voltak.
A helyes térképfejtés folyamata során a csapatok először azonosították a kombinációkban a kis képekkel jelölt tereppontokat, majd a kombinációk számossága alapján megállapították, hogy milyen ikonok milyen kombinációkat jelölhetnek. Aztán az adott ikon által jelölt helyre menve a kombináció lehetséges tagjait végignézve, a feladatfüzetben a tereppontok mellett szereplő képek segítségével azonosították a tereppontot és teljesítették azt.
Korlátozó szabály volt, hogy változó paritással kellett teljesíteni a tereppontokat, tehát párosról csak páratlan, illetve páratlanról csak páros tereppontra lehetett menni. Mivel egy kombinációban csak páros, vagy csak páratlan pontok voltak, az ikonok megmutatták a pontok paritását és az útvonaltervezés a konkrét terepponti azonosítók ismerete nélkül is lehetséges volt.
A tereppontok elhelyezkedése a terepmesteri térképen
A Terep északi része
A Terep déli része
|